Menopausal Formula

Wrzesień 25th, 2013

W życiu każdej kobiety przychodzi moment zwany ,wiekiem konwersji” albo innymi słowy – menopauzą. Zwykle pojawia się ona pomiędzy 40 a 55 r. ż. i związana jest z wygasaniem czynności hormonalnej jajników. Zachwianie harmonii hormonalnej stwarza wiele niekorzystnych objawów. Menopausal Formula na 100% przyjdzie Paniom z pomocą w tym skomplikowanym dla nich okresie.

Klimakterium (z greckiego klimakter) oznacza przejściowy stopień w życiu kobiety pomiędzy wiekiem prokreacyjnym a początkiem starzenia się. Zachwianie równowagi hormonalnej wywołuje niekorzystne objawy, w szczególności w początkowym okresie przekwitania – uderzenia gorąca, nadmierne poty (zwłaszcza nocą), bezsenność. Kobieta staje się drażliwa, łatwo się męczy, częstokroć zaczyna posiadać kłopoty z pamięcią i koncentracją. Objawy te łagodzone są bardzo często hormonalną terapią zastępczą, jednak nie jest ona wskazana dla każdej kobiety. Obecnie coraz więcej pań chce zdrowe rozwiązania, np. wykorzystując odpowiednią dietę, gimnastykę oraz przyjmując substancje, które zapewniają prawidłowy przebieg kilku procesów metabolicznych. Także stosowny wybieranie składników roślinnych o sprawdzonym, skutecznym działaniu ma możliwość pomóc kobiecie cieszyć się pełnią życia w tym trudnym okresie. Skrzyp polny (Field horsetail) korzystnie wpływa na kości i wspomaga wydalanie nadmiaru wody z organizmu. Żeń-szeń syberyjski pobudza sprawność umysłową i fizyczną. Korzeń lukrecji pobudza system immunologiczny i funkcje wątroby. Korzeń Pluskwicy groniastej łagodzi dolegliwości okołomenopauzalneOraz dodatkowo wywiera korzystny wpływ na metabolizm kości. Dzięgiel chiński (Dong Quai) stymuluje mięśnie macicy. Drapacz lekarski (Blessed Thistle) łagodzi objawy spowodowane niedoborem żeńskich hormonów płciowych. Niepokalanek mnisi (Chasteberry) od dawna jest popularnym środkiem na dolegliwości menstruacyjne.

Menopausal Formula, oprócz składników roślinnych zawiera kilka witamin i składników mineralnych, które uzupełniają funkcje życiowe kobiety. W okresie menopauzy, gdy wygasa funkcja hormonalna gruczołów płciowych, organizm w ogromnym stopniu narażony jest na utratę wapnia. Uzupełnianie tego pierwiastka w diecie, jak i witamin D i C, wspomoże w utrzymaniu mocnych kości.

Tagi: , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.