XShape

Wrzesień 12th, 2013

Nadwaga i otyłość stanowią na świecie i w Polsce poważny problem zdrowotny i ekonomiczny. Otyłość jest nie tylko chorobą, niemniej jednak także przyczyną rozwoju kilku innych schorzeń, takich jak: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca, zawały i udary, choroby zwyrodnieniowe stawów i kilka innych. Podczas kuracji odchudzających należy pamiętać o uzupełnieniu swojej diety w ważne substancje wykazujące funkcje odżywcze, jak i fizjologiczne, w tym składniki aktywne wspomagające zarówno procesy usuwania wolnych rodników, odnowanie organizmu z toksyn, alkalizację organizmu, zmniejszające łaknienie.

Preparat XShape – to nowoczesna formuła w grupie preparatów wspomagających odchudzanie, uwzględniająca powyższe czynniki, która łącznie z odpowiednim stylem życia może idealnie wzmocnić efekty diety odchudzającej. Zawiera w składzie aminokwasy, L-karnitynę, multiwitaminy: C, B6, B12, niacynę oraz pikolinian chromu.

Aminokwasy odgrywają różnorakie funkcje w naszym organizmie, lecz ich bardzo istotnym celem jest udział w budowie różnych białek (przykładowo. białek mięśniowych), jak także hormonów, przeciwciał, enzymów. Warto wspomnieć, że im mniej kalorii zawiera dieta, tym większy powinien w niej być udział procentowy białka. Najmodniejsze diety częstokroć są ubogie w aminokwasy, jednak w przypadku niedostatecznej ilości białka w diecie albo gdy brakuje niezbędnych aminokwasów do jego syntezy, dochodzi nie tylko do zastosowania białka wewnątrzustrojowego na potrzeby organizmu – co upośledza jego funkcje, ale także do zwolnienia spoczynkowej przemiany materii. W XShape występuje aż 6 aminokwasów, w tym 3 aminokwasy zasadowe wspomagające alkalizację: L-arginina, L-lizyna, L-ornityna oraz dodatkowo L-glutamina, L-fenyloalanina i L-tyrozyna. Aminokwasy tj. L-arginina, L-ornityna co więcej uzupełniają organizm w usuwaniu amoniaku.

Kolejnym składnikiem produktu jest L-karnityna. To substancja wymagana w metabolizmie tłuszczów – bierze udział w transporcie długołańcuchowych kwasów tłuszczowych do mitochondrium (,siłowni” komórki) i w ten sposób umożliwia ich spalanie.

Skład produktu Xshape Calivita wzbogacono także o chrom, który współpracując z hormonem trzustki  insuliną, korzystnie wpływa na metabolizm węglowodanów, tłuszczów i białek, redukuje ,łaknienie” wynikające z nagłych wahań poziomu cukru we krwi.

Witamina B6 i B12 również są nieodzowne do prawidłowego przebiegu procesów metabolicznych węglowodanów, tłuszczów i kwasów nukleinowych, w trakcie gdy witamina C gwarantuje organizmowi świetną ochronę antyoksydacyjną.

 

Tagi: , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.